İngilizce-Türkçe & Türkçe-İngilizce Profesyonel bir Yeminli Tercüman olarak kaliteli ve hatasız çeviride çözüm ortağınız.
İngilizce Tercüme Fiyatları - İngilizce Çeviri Ücretleri


İngilizce Yeminli Tercüme Ücretleri-Tercüme Fiyatları


SATIN ALIRKEN UCUZ GÖRÜNEN KALİTESİZ ÇEVİRİ HİZMETLERİ, SONRADAN ŞİRKETİNİZE ÇOK DAHA PAHALIYA MAL OLABİLİR.


money-iconTercüme fiyatları & çeviri fiyatları belirleme konusunda, 492 sayılı harçlar kanunu baz alınmaktadır. 492 sayılı harçlar kanununa göre, dosya kağıdına (A4 ebatı) 12 punto yazı karakteri büyüklüğünde yazılmış, 20 (yirmi)satırdan oluşan bir belge bir sayfa olarak kabul etmektedir. Bir sayfalık belge, bilgisayar ortamında yazıldığında boşluksuz 1000 karakter veya 140-180 kelimeye karşılık gelmektedir. Fiyatlandırmayı, çevirisi yapılması istenen kaynak dil üzerinden yapıyorum. Tercüme ücretlerine serbest meslek makbuzu kesilmektedir.

Fiyatlandırmada 1000 karakter birim fiyat, hemen hemen tüm çevirmenlerin kullandığı bir fiyatlandırma biçimidir ve yasaldır.

Neden böyle bir fiyatlandırma biçimine ihtiyaç duyulmaktadır?
Bazı uyanıklar ya da kendini uyanık zannedenler, çevirisini yaptırmak istedikleri metnin yazı karakterini (puntularını) küçülterek normalde yasal olarak 12 punto yazı karakteri büyüklüğünde yazıldığında 10 sayfa olması gereken çeviri dokümanı, yarı yarıya düşerek 5 sayfaya inebilmektedir. Sayfa bazlı çalışan bir çevirmen de haliyle 5 sayfalık bir ücret alıp 10 sayfalık bir çeviri yapmaktadır.

Freelance Yeminli Tercüman olarak Benimle çalıştığınızda;
İngilizce Tercüme Ücreti, DÜZ METİN ÇEVİRİLERİNDE 1000 karakter birim fiyat: 20 TL 'dir.

Örneğin;
Çevirinin hacmi 50 bin karakter (50 sayfa),
birim fiyatı (1000 karakter) 20 TL olsun.
Ödeyeceğiniz toplam çeviri ücreti 20×50=1000 TL olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: 1000 karakter birim fiyat uygulaması 5000 karakter ve üzeri DÜZ METİN ÇEVİRİLERİ için geçerlidir.

Tercüme Ücreti belirlemede;
* Verilen hizmetler
* Harcanan zaman
* Aciliyet
* Çeviri hacmi
* Ek talepleriniz
vb. faktörler dikkate alınır.

NOT: Kitap tercümesi farklı tercüme fiyatı ve sözleşmeye tabidir.

Dikkat: Düz metin çevirilerinde 1000 karakter birim fiyat 20 TL olarak belirttiğim çeviri ücretinin çok altında 5TL,8TL,10TL gibi fiyatlara çeviri yapan freelance çevirmenler, hatta daha da kötüsü sahte tercümanlar da mevcuttur! Ancak unutulmamalıdır ki; satın alırken ucuz görünen kalitesiz çeviri hizmetleri, size sonradan çok daha pahalıya mal olabilmektedir.

Benim belirttiğim çeviri ücretinin çok daha üstünde, fahiş fiyatlara çalışan freelance tercümanlar da mevcuttur. Çeviri ücretinin çok pahalı olması da kaliteli çeviri yapıldığını göstermez. Amacım hiç kimseyi kötülemek değil ama tercüme piyasasında maalesef sırf bir yabancı dil bildiği ya da çeviri yapabileceğine inandığı için tercümanlık yapmaya çalışan çok fazla sahte tercüman vardır. Tercüme işi deneme tahtası değildir.

Benim belirttiğim bu çeviri ücreti, Profesyonel bir Freelance Yeminli Tercümandan alabileceğiniz kaliteli ve hatasız bir tercüme hizmeti için makul bir tercüme ücretidir.

Önemli Not: Tercümeleriniz sadece ve sadece benim tarafımdan yapılmaktadır. Tercümelerinizi başkalarına yaptırıp oturduğum yerden, başkalarının sırtından para kazanmıyorum. Taklitlerimden sakınınız!

Tercüme ofisi ile çalıştığınızda;
Çevirilerinizi Tercüme ofisine yaptırmaya kalktığınızda sizden alacakları bedel, düz metin çevirilerinde 1000 karakter birim fiyat için en az 30 TL + KDV'dir.

Örneğin;
Çevirinin hacmi 50 bin karakter (50 sayfa),
birim fiyatı (1000 karakter) 30 TL + KDV olsun.
Ödeyeceğiniz toplam çeviri ücreti 30×50=1500 TL + KDV olacaktır.

Bu 30 TL'lik bedel içinde birlikte çalıştıkları ve tercümelerinizi yaptırdıkları freelance tercümanların (tercüme ofisi ile serbest çalışan tercümanlar) ücretleri de vardır. Bu iş emlakçıdan ev almaya benzer. Emlakçı, evi satan ev sahibiyle alıcı arasında aracıdır. Emlakçı sadece komisyonunu alır. Tercüme ofisleri de bu şekildedir.

Ben de bir freelance yeminli tercümanım ancak hiçbir tercüme ofisine bağlı değilim. Gerek de yok. Gerek yok çünkü, serbest çalışarak daha uygun fiyatta daha kaliteli tercüme hizmeti veriyorum. Tercüme ofisi nasıl vergi ödüyorsa, ben de vergimi ödüyorum.

Özetle; Benimle çalıştığınızda, talep ettiğim bedelin haricinde bir de fazladan tercüme ofisine ücret ödemenize gerek kalmaz.

Ek Bilgi-1:
a- Yukarıda belirttiğim çeviri ücreti, sadece 'düz metin çevirisi' için belirlenmiş ücrettir.
Detayları Yeminli Tercume Hizmetleri sayfasında belirtilen Tapu Tercümesi , Vukuatlı Nüfus Cüzdanı Sureti Tercümesi , Yıllık Bilanço Tercümesi , Finansal Rapor Tercümesi , Vergi Levhası Tercümesi , Pasaport Tercümesi , Web sitesi Tercümesi, Nüfus Cüzdanı Kayıt Örneği Tercümesi, Sağlık Raporu Tercümesi, Teknik Kullanım Kılavuzları Tercümesi ve bunun gibi tercümeler farklı fiyatlara tabidir. Lütfen fiyat isteyin.

* Tercüme ihtiyaçlarınız için fiyat teklifi almak isterseniz, yapmanız gereken tek şey; çeviri yaptırmak istediğiniz belgelerinizi, İLETİŞİM FORMU aracılığı ile e-posta yollamaktır.
Çeviri yaptırmak istediğiniz belgeleriniz elime geçtikten yarım saat sonra size, çeviriyi biteceğim tarih ve fiyat teklifimi sunacağım. Onaylamanız durumunda çeviriye başlayıp söz verdiğim tarihte teslimatını gerçekleştireceğim.

* Sürekli müşterilere ve çevirinin çokluğuna göre özel fiyat teklifleri sunabilirim.


Ek Bilgi-2:
a- Tercüme ücretlerine %18 Katma Değer Vergisi (KDV) dahil değildir.

b- Noter tasdiki gereken tercümlerde, tercüme ücretine noter tasdik ücreti dahil değildir.

c- Noter tasdik ücreti, noterlik tarafından ayrıca tahsil edilir. Noter ücreti, çeviri yaptıranlar tarafından ödenir ve bu tutarı noterlik belirlemektedir.


HAKKIMDA

Yeminli Tercüman Fırat Boyan.
1985 Alanya doğumluyum. 2008 yılından beri İstanbul'da ikamet etmekteyim. 2004 yılından beri İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye Freelance Yeminli Tercümanım. İşlerinizi yürüttüğünüz sektörün ihtiyaç duyduğu çözümleri en iyi şekilde üretmek üzere bütün enerjimi sadece tek bir dilde, İNGİLİZCE'de, yoğunlaştırdım.
10 yıllık süre içerisinde gerek yurt içinde gerekse yurtdışında binlerce sayfa yazılı tercüme yaptım ve çok büyük deneyimler kazandım. Çeviri hizmetleri konusunda kazandığım bu deneyimi ve profesyonel hizmet anlayışını, çözüm ortağınız olarak sizinle paylaşmaya hazırım. Tek bir alanda değil, bir den çok alanda profesyonel çeviri hizmeti vermede uzmanım.

Devamı »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.İletişim Formu »


© 2021 - yeminlicevirmen.net | Tüm hakları saklıdır.